Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Предмалку пукање во Скопје: Стрелано кон возило ауди – има ранети, еден се бори за живот

Вечерва околу 00 часот и 20-тина минути на улицата Ферид Бајрам во Скопје, било пукано кон возило марка ауди, дознава Centar.mk.

Според неофицијални ифнормации на Centar.mk две лица се повредени и итно биле пренесени во позната приватна болница.

Неофицијално едното повредено лице е во критична состојба.

Повеќе детали очекуваме од МВР.