Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Исчезна 13-годишно девојче од Скопје

Фото: Centar.mk

Скопјанка ја пријавила својата 13-годишна ќерка за исчезната.

– Вчера во 15:30 часот во СВР Скопје, 33-годишната Л.Ќ. од Скопје пријавила дека од семејниот дом на ул.„Диме Мечето“ се оддалечила нејзината 13-годишна ќерка ќерка С.Ќ. од Скопје. Полицијата презема мерки за пронаоѓање на лицето – информира полицијата.