Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Масовен марш на правдата среде Скопје – Илјадници граѓани на собирот

Десетици илјади граѓани се упатија од пред парламентот кон судот на Маршот на правдата, кој го предводи лидерот на СДСМ.

маршот доаѓа откако беа донесени закони за ЈО за кои се смета дека е последниот удар врз криминалот.

Марш на правдата

Gepostet von Centar.mk am Montag, 17. Februar 2020

.