Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Инцидент на улица Фуштанска

На 13.02.2020 во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 21.35 часот на ул.„Фуштанска“, поради меѓусебно недоразбирање, дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу З.К.(49) и А.Ф.(20), двајцата од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

спонзорирано: