Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Тешка несреќа во Македонија: Прегазен пешак – итно пренесен во болница

фото: Centar.mk

Денеска нешто пред 12 часот на крстосницата меѓу улиците Хирстијан Тодоровски Карпош и Киро Фетак се случила тешка сообраќајка.

Според инфорамции на Centar.mk автомобил удрил во пешак.

Според неофицијални информации се работи за М.К. роден во 1936-та година, кој бил удрен од автомобил Шкода фабија и итно е пренесен во медицинскиот центар во Куманово.

спонзорирано: