Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Од утре дожд и снег низ Македонија – од недела драматична промена на времето

Под влијание на влажен бран утре ќе има врнежи од дожд, а на планините од снег, кои ќе бидат пообилни попладне. Во вечерните часови врнежите ќе преминуваат во снег и на некои повисоки места.
Преку ноќта и во сабота ќе дува умерен до засилен северен ветер. Од недела дневните температури ќе бидат во пораст.

Прогноза за 15.02.2020
Минимална температура: -2°C до 5°C
Максимална температура: 6°С до 13°C
Сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец.

Прогноза за 16.02.2020
Минимална температура: -7°C до 1°C
Максимална температура: 9°C до 15°C
Утрото ведро и студено, а преку денот сончево и тивко.

Прогноза за 17.02.2020
Минимална температура: -4°C до 3°C
Максимална температура: 13°C до 19°C
Сончево со слаб јужен ветер.

спонзорирано: