Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Ништо ни од вечерашната седница: Талат Џафери за утре свика лидерска средба

Талат Џафери повика на лидерска средба утре во Македонскиот парламент, каде лидерите на најголемите партии би требало да се изјаснат дали ќе има или не избори на 12-ти април.

Ова доаѓа, по неколкудневно тактизирање со законите за Јавното обвинителство кои беа поддржани од ЕУ и САД, и уценувањето од страна на одредени структури во парламентот врз владејачката партија.

Пред почетокот на седницата, генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски на националната ТВ21 објави “бомба”, најавувајќи ново парламентарно мнозинство доколку продолжи кочењето на европските закони во парламентот.

спонзорирано: