Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Полиција и болничка кај Канео – Загина скопјанец кој најверојатно паднал од карпа од висина околу 30 метра?

Околу 13ч асот во Охрид од Канео према Даљан, на плажата Лабино е пронајдено телото на К. С. (1956) од Скопје, дознава Centar.mk.

Според неофицијални информации се претпоставува дека паднал од карпа од висина од околу 30-тина метра.

На лице место има полиција.

Очекуваме официјални податоци од МВР.

Loading…


Во тренд…