Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Заев по разорниот земјотрес во Турција: Нашите мисли вечерва се со турскиот народ

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев се огласи по разорниот земјотрес во Турција:

Стигаат вознемирувачки вести од Источна Турција како последица на силниот земјотрес кој се случил вечерва. Изразуваме сочувство до семејствата на жртвите и посакуваме колку што е можно помала штета.
Нашите мисли вечерва се со турскиот народ., напиша Заев.

спонзорирано: