Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Момче пријавило дека газдата каде биле под кирија ја нападнал неговата малолетна сестра

На 24.01.2020 СВР Скопје поднесе кривична пријава против Б.Ј.(65) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 23.01.2020 во СВР Скопје, С.Ј.(21) од Скопје пријавил дека околу 10.00 часот, во куќата каде престојувале под кирија, сопственост на Б.Ј., неговата малолетна сестра била физички нападната од Б.Ј..

спонзорирано: