Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Времето ќе биде сончево со температура до 13 степени

Времето денеска ќе биде сончево, попладне и до крајот на денот со умерена до значителна облачност. Вдолж Повардарието ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.
Максималната температура ќе биде во интервал од 7 до 13 степени.

Во Скопје ќе биде сончево, попладне со умерена до значителна облачност. Ќе дува слаб северозападен ветер. Максималната температура ќе достигне 7 степени.