Секогаш во средиштето на збиднувањата...

ВИДЕО: Застрашувачко видео од Кочани – Познати нови детали за мажот што се полеа со бензин и се запали

Во Трговскиот центар во Кочани денеска околу пладне се самозапали маж на 40-годишна возраст.

Околу 11,50 часот во Кочани пред , Б. И.(1973) од Кочани се посипал со бензин и се самозапалил, дознава неофицијално Centar.mk.

Лицето со тешки повреди итно е Пренесено во КЦ Скопје.

Засега нема детали за неговата состојба.

Се очекуваат официјални детали.