Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Познат идентитетот на починатиот маж во тешката сообраќајка вечерва кај Струмица

Тројца повредени, еден починат е епилогот од тешката сообраќајка која што вечерва во 17 часот, се случила кај Габровски Водопади во Струмица, кога Бе-ем-ве излета од патот, дознава Centar.mk

БМВ-то со струмички таблички било управувано од 39 годишниот В.М., а во не го имало уште тројца патници.

Во несреќата три лица се повредени, а 34 годишниот Д.Д. од село Моноспитово починал во струмичката болница по здобиените повреди.

Во тек е увид.