Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Вечерва тешка несреќа близу Струмица: Млад маж почина во сообраќајка – има повредени, ова се деталите

На 19.01.2020 година, околу 17,00 часот, кај м.в. Габровски Водопади, се случила сообраќајна незгода во која излета од патот возило марка БМВ со струмички регистарски таблички , управувано од В.М. (39) од с.Моноспитово,дознава Centar.mk.

Во незгодата со телесни повреди се здобиле возачот и двајца сопатници од с.Мноспитово, додека сопатникот Д.Д (34) од с.Моноспитово од здобиените повредени починал во Медицински Центар Струмица, дознава Centar.mk

По овластување на јавен обвинител увид на лице место изврши увидна екипа од СВР-Струмица, јавува македонската новинска агенција Centar.mk.