Секогаш во средиштето на збиднувањата...

18 годишно момче прободено со остар предмет во Скопје – итно префрлено во болница

Во текот на вчерашниот ден, во Полициска станица Карпош, Е.С.(39) од Скопје пријавено е дека на 17.01.2020 околу 18.00 часот Љ.С.(18) бил прободен со остар предмет во десната надколеница, по што бил пренесен во Градската општа болница „8 Септември“.

Од страна на лекар му биле констатирани тешки телесни повреди. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.