Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Апсење во Скопје- приведено младо момче

Вчера во 20 часот и 30 минути на улица „Лихнида“, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода 21- годишниот С.Ш од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Loading…


Во тренд…