Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Времето се менува: Метеоцентар со детална прогноза за празничниот викенд

фото Pixabay

И утре по котлините ќе има појава на магла и ниска облачност. Во недела ќе биде значително облачно, а локално на повисоките места и планините ќе има услови за повремен снег. Од понеделник се очекува стабилно време со слаб до умерен северен ветер.

Прогноза за 19.01.2020
Минимална температура: -4°C до 3°C
Максимална температура: 3°С до 8°C
Значително облачно, на повисоките места и планините со услови повремено да провејува слаб снег. Кон крајот на денот ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Прогноза за 20.01.2020
Минимална температура: -5°C до 2°C
Максимална температура: 2°C до 8°C
Сончево со мала до умерена облачност и со умерен северозападен ветер

Прогноза за 21.01.2020
Минимална температура: -10°C до -2°C
Максимална температура: 3°C до 10°C
Претежно сончево со слаб северен ветер.