Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Магла се спушти на повеќе патни правци: АМСМ со важно известување

СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози.

НАМАЛЕНА ВИДЛИВОСТ: Намалена видливост поради магла има од Тетово до с.Гајре 20 м, Павлешенци 30 – 50 м и Гостивар 50 – 100 м.

ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

error: Соддржината е заштитена.