Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Шестмина повредени во сообраќајна несреќа кај Велес

Една жена е потешко повредена додека петмина други полесно во сообраќајната несреќа што се случи изутинава околу 8 часот на автопатот Велес – Скопје.Жената е префрлена во скопскиот Ургентен центар, но за сега се прават испитувања на сериозноста на повредите со кои што се здобила. Останатите петмина се префрлени во велешката болница.

Несреќата се случила помеѓу пет возила, а најверојатна причина е лизгавиот коловоз во утринските часови. Тие се судриле кај местото викано Кула. Автопатот Велес – Скопје е целосно затворен за сообраќај.