Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Намалена видливост поради магла на повеќе патни правци

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози. Намалена видливост поради појава на магла до 50 метри има на патниот правец Тетово- с Гајре, Павлешници, планински превои Пресека, Кула- Катланово, Страцин, Охрид, Струга, М. Брод, информира АМСМ.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.