Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Времето се менува: Детална прогноза за следните 4 дена

Во следните денови ќе се задржи стабилно и претежно тивко време, по одделни котлини со појава на магла и ниска облачност, особено во претпладневните и вечерните часови.

До петок на планинините и на повисоките места ќе провладува сончево и релативно топло време. Слаб до умерен северен ветер ќе има во четврток, а поветровито се очекува да биде од недела.

Прогноза за 16.01.2020
Минимална температура: -5°C до 2°C
Максимална температура: 7°С до 14°C
Претежно сончево со слаб до умерен северен ветер. По одделни котлините претпладне со појава на магла.

Прогноза за 17.01.2020
Минимална температура: -6°C до 1°C
Максимална температура: 5°C до 12°C
Сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини со појава на магла.

Прогноза за 18.01.2020
Минимална температура: -5°C до 3°C
Максимална температура: 4°C до 10°C
Сончево со умерена облачност, по одделни котлини со појава на магла.