Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Магливо и облачно со температура до 13 степени

По котлините во поголем дел од денот ќе има магла или значителна облачност, а во останатите делови ќе преовладува сончево време. Максималната температура ќе биде во интервал од 4 до 13 степени.

Во Скопје времето денеска ќе биде со значителна ниска облачност. Максималната температура ќе достигне 6 степени.