Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Македонија

Снег низ Македонија: УХМР со нова најава

Денеска ќе има врнежи од дожд, кои ќе преминуваат во снег и во некои пониски места. На повисоките места и на планините врнежите ќе бидат од снег.

Од утре следува период на стабилно време со појава на магла по одделни котлини, особено претпладне.

Утре ќе биде сончево и тивко со мала до умерена облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла.