8 C
Скопје
26. февруари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
Спорт

Македонија ја прокнижи првата победа на ЕП

Centar.mk

Гол и звук на сирена беше она што затрепери во срцето на секој кој вечерва го следеше првиот натпревар на Македонија на ЕП во ракомет.

Во инфарк завршница и со гол на капитенот Кире Лазаров, со 26:25 Македонија ја слави првата победа на ова Европско првенство.

https://www.facebook.com/sportm.mk/videos/1280680622139773/?t=1

 

Извор: Sportm.mk