Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Времето се менува: Метеоцентар со детална четиридневна прогноза

Во следните денови времето ќе биде претежно сончево, но студено и повремено со мала до умерена облачност. Утрата ќе се најстудени утре и во четврток, а потоа температурата наутро малку ќе се покачи. Ќе продолжи да дува претежно северен ветер со слаб до повремено умерен интензитет.

Утре че биде сончево и студено. Ќе дува слаб до умерен претежно северозападен ветер.

Прогноза за 09.01.2020
Минимална температура: -12°C до -2°C
Максимална температура: 3°С до 10°C
Утрото ведро и студено, преку денот сончево со слаб северозападен ветер.

Прогноза за 10.01.2020
Минимална температура: -9°C до -1°C
Максимална температура: 3°C до 11°C
Претежно сончево и студено. Ќе дува слаб северен ветер.

Прогноза за 11.01.2020
Минимална температура: -7°C до 1°C
Максимална температура: 4°C до 12°C
Сончево и студено со мала до умерена облачност.