Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Се огласи Бранко Героски по објавените “бомби”

Новинарот и уредник на порталот „Плус инфо“, Бранко Геровски за ТВ21 вели дека разговорите кои денеска се појавија на YouTube најверојатно се снимани во месец септември оваа година, пренесе ТВ21.

Тој додава дека не знае дали гласот мисли на текстовите кои ги објавувал претходно со псевдоними или пак планирал некакви нови „бомби“.

Геровски вели дека досега никој не му понудил било какви прислушувани разговори, ниту пак тој поседувал такви за случајот „Рекет“.

спонзорирано: