Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Времето се менува – Доаѓа и снегот

Утре ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег особено попладне. Ќе дува умерен, кон крајот на денот повремено засилен ветер од југоисточен правец.

Од вторник ќе преовладува променливо и врнежливо време.

Уште од ноќта кон вторник ќе има зголемена облачност и од запад ќе започнат врнежи од дожд, кои на планините ќе бидат од снег.

Од вторник кон крајот на денот на запад и на север дождот ќе поминува во снег и на повисоките места. Овие врнежи повремено ќе се поинтензивни (над 25 л/м2) особено во западните делови и на југ.

Прогноза за 10.12.2019
Минимална температура: 0°C до 7°C
Максимална температура: 7°С до 12°C
Претежно облачно, попладне со врнежи од дожд, а на планините од снег. Ќе дува умерен, кон крајот на денот повремено засилен ветер од југоисточен правец.

Прогноза за 11.12.2019
Минимална температура: -2°C до 6°C
Максимална температура: 4°C до 9°C
Променливо облачно, претпладне со локален дожд, а на планините и на повисоките места особено на запад и север со повремен снег. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

Прогноза за 12.12.2019
Минимална температура: -4°C до 2°C
Максимална температура: 6°C до 12°C
Променливо облачно, кон крајот на денот со локален дожд.