Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Заев и Царовска во Подгорица

Премиерот, Зоран Заев, придружуван од министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, денеска е во работна посета на Подгорица, Република Црна Гора.

Предвидено е, утрово, премиерот Заев да има билатерална средба со неговиот колега, црногорскиот премиер, Душко Марковиќ.

Премиерот Заев е поканет и ќе присуствува и на Конгресот на ДПС на Црна Гора, каде ќе има кусо обраќање.