Секогаш во средиштето на збиднувањата...

СДСМ: Дали Мицкоски го поддржува Договорот за пријателство, соработка и добрососедство меѓу Северна Македонија и Бугарија?

СДСМ на својата ФБ страница објави видео од средбата на Христијан Мицкоски и Бојко Борисов. Оттаму прашуваат дали Мицкоски го поддржува Договорот за пријателство, соработка и добрососедство меѓу Северна Македонија и Бугарија.

-Мицкоски на тешки маки, не успева да го докаже европскиот пат на неговата партија. И СДСМ прашува, дали Мицкоски го поддржува Договорот за пријателство, соработка и добрососедство меѓу Северна Македонија и Бугарија? – стои во постот на СДСМ.