Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Зеќири: Помина времето кога МВР беше партиски штаб на ДУИ и ДПМНЕ

Во вечерашното издание од дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21, потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зеќири обвини дека ДУИ и ВМОР-ДПМНЕ го наполниле МВР со партиски активисти и дека СДСМ се обидува да ја врати професионалноста во МВР.