Секогаш во средиштето на збиднувањата...

УХМР издаде метео предупредување: Невреме во Македонија

Во вечерните часови во југоисточните, а во текот на ноќта и во западните делови ќе има локални врнежи од дожд.

Прогноза за 19.11.2019
Минимална температура: 3°C до 11°C
Максимална температура: 14°С до 19°C
Променливо облачно, попладне со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Прогноза за 20.11.2019
Минимална температура: 6°C до 13°C
Максимална температура: 112°C до 18°C
Променливо облачно, со повремени врнежи од дожд, особено препладне. На места врнежите ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Прогноза за 21.11.2019
Минимална температура: 1°C до 9°C
Максимална температура: 12°C до 19°C
Променливо облачно со сончеви периоди. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла.. Ќе дува слаб јужен ветер.