Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Прободен малолетник од Скопје итно однесен на Клиника

фото: Centar.mk

Малолетник вчера бил прободен со остар предмет во Скопје.

Во СВР Скопје било пријавено дека околу 20.00 на улицата „Крсте Мисирков едно лице со остар предмет му нанело повреда на малолетник, по што му била укажана лекарска помош во комплекс клиники „Мајка Тереза“.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.