Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Невреме во Македонија – УХМР со детална прогноза за следната седмица

Во вторник попладне и во среда под влијание на влажен бран ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд, на места пообилни. Ќе дува и умерен, повремено засилен ветер од југоисточен правец. Локален дожд ќе има и во четврток.

Прогноза за 12.11.2019
Минимална температура: 6°C до 13°C
Максимална температура: 15°С до 20°C
Променливо облачно, кон крајот на денот со врнежи од дожд, на места пообилни. Ќе дува умерен повремено засилен ветер од југоисточен правец.

Прогноза за 13.11.2019
Минимална температура: 8°C до 15°C
Максимална температура: 13°C до 18°C
Променливо облачно со врнежи од дожд, на места пообилни. Ќе дува умерен повремено засилен ветер од југоисточен правец.

Прогноза за 14.11.2019
Минимална температура: 7°C до 14°C
Максимална температура: 14°C до 21°C
Променливо облачно со слаб локален дожд.

спонзорирано: