Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Полицијата влезе во угостителски објект

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Р.Е.(29) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги и психотропни супстанци и прекурсори“.

На 30.05.2019 во с.Неготино, гостиварско, полициски службеници извршиле претрес во угостителски објект на пријавената, при што пронашле и одзеле кокаин.