12 C
Скопје
22. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Македонија Во тренд...

Следува пресврт со времето: До вторник сончево, од среда драстично заладување

До вторник ќе се задржи сончево време. Промена на временската состојба ќе има од среда кога дневната температура позначително ќе опадне, облачноста ќе се зголеми и ќе има повремени врнежи од дожд.

Прогноза за 27.10.2019
Минимална температура: -1°C до 7°C
Максимална температура: 22°С до 29°C
Сончево, во текот на денот релативно топло со слаб северен ветер.

Прогноза за 28.10.2019
Минимална температура: 0°C до 8°C
Максимална температура: 21°C до 28°C
Сончево, во текот на денот релативно топло.

Прогноза за 29.10.2019
Минимална температура: 0°C до 7°C
Максимална температура: 20°C до 27°C
Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб јужен ветер.