Секогаш во средиштето на збиднувањата...

CENTAR дознава: Вечерва е уапсен убиецот на Мартин Јанушев, ова се деталите

CENTAR.mk ексклузивно дознава дека вечерва е уапсен Филип Секуловски Кобра, убиецот на Мартин Јанушев.

Како што дознава Centar.mk, убиецот на Јанушев веднаш е спроведен во затворот во Шутка.

Младиот фудбалер Мартин Јанушев беше убиен на 4-ти ноември 2017 година во скопската општина Аеродром, за брзо време полицијата го откри убиецот Филип Секуловски, па против него беше распишана меѓународна потерница.

Во тренд…