9 C
Скопје
24. јануари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
Македонија

Апсење на автопатот Скопје – Велес

На 14.10.2019 година околу 03.00 часот од страна на полициски службеници од Одделот за гранични работи и миграција на автопатот А1 Скопје-Велес било запрено патничко моторно возило „крајслер“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од Ф.И.(25), во кое сопатник бил малолетник, и двајцата од Радовиш.

При преглед на возилото биле пронајдени 12 мигранти, на возраст од 23 до 48 години, од кои 11 од Бангладеш и еден од Пакистан.
Ф.И. и сопатникот биле приведени во Полициска станица Велес, а известен е и јавен обвинител. По целосно документирање на случајот, против приведените ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.