Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Очекувајте промена на времето – УХМР со најави за викендов

Фото Centar.mk

Во утринските часови променливо облачно со локален дожд, претежно во северните делови, а во текот на денот облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, поизразен вдолж Повардарието, каде повремено ќе засилува.

Утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Прогноза за 13.10.2019
Минимална температура: 4°C до 12°C
Максимална температура: 22°С до 28°C
Сончево и топло со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Прогноза за 14.10.2019
Минимална температура: 3°C до 12°C
Максимална температура: 22°C до 29°C
Сончево и топло со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Прогноза за 15.10.2019
Минимална температура: 4°C до 13°C
Максимална температура: 21°C до 28°C
Сончево и топло со мала облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец.