Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Ременски: Не чувствувам вина!

Фросина Ременски се изјасни за невина по наводите од истрагата во која таа е осомничена при случајот “Рекет”.

– За мојата улога во Меѓународен сојуз кажав и претходно кога бев повикана да сведочам како лице кое има сознанија за случајот – рече таа денеска по давањето исказ пред судија на претходна постапка.

Ременски изјави дека ќе соработува со обвинителството за целосно расчистување на случајот, но дека нема намера да поднесе оставка од функциите сѐ додека не се докаже нејзината вина.

Обвинителката Вилма Русковска за Ременски побара мерки на претпазливост. Во текот на денот ќе се знае дали ова барање ќе биде прифатено од Кривичниот суд.

Анкета во живо

Кој е победник во вечерашниот ТВ Дуел на Канал 5?

View Results

Loading ... Loading …

Loading…


Во тренд…