Секогаш во средиштето на збиднувањата...

На Катица Јанева и било лошо – Одбраната бара да се однесе во болница

Третоосомничена во случајот Рекет, Катица Јанева, е во лоша здравствена состојба и нејзиите бранители бараат денеска да биде однесена во болницата Жан Митрев, јавува Либертас.

Од Жан Митрев оваа информација не ја потврдуваат бидејќи такви информации не споделувале со јавноста.