Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Претреси во Скопје по проширувањето на истрагата за Рекет

Обвинителството бара притвор за Јасна Мандиќ претседател на организацијата “Меѓународен сојуз”.

Таа вечерва пристигна во Кривичниот суд, каде претходно пристигнала обвинителката Вилма Русковска, која го води овој случај.

Во домот на Мандиќ во моментов се врши претрес, по налог на Основното Јавно Обвинителство. Се трага по докази за функционирањето на невладината организација на Бојан Јовановски.

Утрово ОЈО ја прошири истрагата за уште пет лица и едно правно лице, при што за една личност се бара притвор, додека за останатите поблаги мерки за претпазливост.

Loading…


Во тренд…