Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Од четврток драстична промена на времето – Метеоцентар со најнова прогноза

Утре времето ќе биде претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во четврток ќе настапи значително наоблачување и ќе има повремени врнежи од дожд.

На места ќе биде и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено попладне и во текот на ноќта кон петок. Ќе дува умерен до засилен северен ветер кој ќе предизвика значително опаѓање на температурата.

Прогноза за 02.09.2019
Минимална температура: 7°C до 15°C
Максимална температура: 24°С до 31°C
Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.
Прогноза за 03.10.2019
Минимална температура: 8°C до 16°C
Максимална температура: 20°C до 28°C
Променливо облачно со повремени врнежи од дожд. На места ќе биде и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено попладне и во текот на ноќта кон петок.

Прогноза за 04.10.2019
Минимална температура: 7°C до 14°C
Максимална температура: 15°C до 21°C
Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен северен ветер кој ќе предизвика значително опаѓање на температурата.

Loading…