Секогаш во средиштето на збиднувањата...

До среда пекол, а потоа драстична промена на времето

До среда ќе се задржи претежно сончево и топло време. Дневните температури ќе бидат високи за овој период од годината. Од четврток времето ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени локални врнежи од дожд, а температурата ќе биде во опаѓање.

Прогноза за 16.09.2019
Минимална температура: 7°C до 17°C
Максимална температура: 27°С до 34°C
Претежно сончево со слаб северен ветер.

Прогноза за 17.09.2019
Минимална температура: 8°C до 17°C
Максимална температура: 30°C до 36°C
Претежно сончево и топло.

Прогноза за 18.09.2019
Минимална температура: 10°C до 18°C
Максимална температура: 29°C до 35°C
Претежно сончево и топло.

error: Соддржината е заштитена.