Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Тешка сообраќајка го затвори патот Крива Паланка – Куманово

Тешка сообраќајка го затвори патот Крива Паланка – Куманово кај населбата Ѓрамаге.

Како што известуваат од АМСМ, од 15 и 15 часот затворен е магистралниот пат во двата правци.

Нема информации за евентуално повредени лица.