Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Загина познатиот рапер Далибор Андонов – Гру

Попладнево околу 15 часот и 20 минути загинал познатиот српски рапер Далбиор Андонов – Гру.

Познатиот српски рапер Далибор Андонов познат под името Гру, починал во несреќа кај Наутичкиот клуб “Земун” откако со параглајдерот паднал во водата, јавуваат српските медиуми.

Од водата го извлекле неговите пријатели.

Лекарите констатирале смрт.

https://www.youtube.com/watch?v=u64yGbMbZoc

Loading…


Во тренд…