Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Полицијата заплени скап Мустанг во синоќешната акција

Македонската полиција синоќа во рамки на акциските сообраќајни контроли што ги прави секоја вечер запленила неколку мотори, но и луксузниот “Мустанг” на синот на познатиот Ш.М. од Грчец, дознава Слободен Печат од очевидци на настанот.

Синот на Ш.М. бил запрен на „Партизанска“, во близина на Буњаковец синоќа околу 21 часот, по што полицијата му го одзела возилото.

Од полицијата ја потврдуваат информацијата за Слободен Печат.

error: Соддржината е заштитена.