Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Извори од ОЈО: Дел од објавеното во медиумите го нема во сведочењето на Камчев

фото Centar.mk

Дел од содржината на записникот од сведочењето на бизнисменот Јордан Камчев, кој го објави порталот „Инфомакс“ а потоа го презедоа повеќе медиуми, „ниту ги има во записникот, ниту пак произлегуваат од содржината на записникот“ јави Алсат повикувајќи се на добро упатен извор од јавното обвинителство.

Алсат информира дека во Јавното Обвинителство имаат сознанија за тоа од каде протекле документите.