Секогаш во средиштето на збиднувањата...

На Катица Јанева ѝ се слошило во капела

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, утринава со полициска придружба од затворот Шутка беше однесена во Гевгелија на погребот на својата мајка.

Денеска повторно ѝ се слошило на специјалната обвинителка во оставка, Катица Јанева, па не се придружила на погребната поворка, туку полицијата ја вратила назад во затворот, пренесе Плусинфо. Тоа значи дека Јанева не успеала да оди на гробиштата и да каже последно збогум на својата мајка.

И вчера беше повикана Брза помош додека Јанева беше во Кривичен.

На Јанева и е одреден 30. дневен притвор за Рекет.

error: Соддржината е заштитена.