Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Се огласи Ленче Ристовска по најновите настани во СЈО: Со продолжено или панично движење подлабоко се тоне во живиот песок

„Интересен феномен. Со продолжено или панично движење подлабоко се тоне во живиот песок“, напиша на англиски јазик, обвинителката Ленче Ристовска на својот Фејсбук профил, не назначувајќи дали статусот е посветен некому.

По вчерашната наредба на шефицата на Специјалното јавно обвинителство Катица Јанева за претрес на обвинителите при влез и излез од зградата на СЈО, незадоволството меѓу вработените во обвинителството расте. Обвинителката Фатиме Фетаи бурно реагирала на оваа наредба на Јанева.

Денеска и обвинителката Лиле Стефанова изјавила дека неа никој нема да ја претресува.

Loading…