Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Потрагата заврши трагично: Момчето кое падна во Вардар извлечено мртво

Момчето кое вчера околу пладне сакало да се разлади и влегло во реката Вардар кај демиркаписко Бистренци, пронајдено е мртво, потврдија од полицијата.

Со часови траеше потрагата по момчето од негови блиски и соселани, а крај Вардар присутна била и полицијата, се трагаше во водата и на брегот.